Haber Yazdır

Staja Giriş Sınavı

İkinci ve Sonraki  Katılımcılar için  Başvuru İşlemleri

 

 

Sınav bedelini yatırdıktan sonra, mutlaka TEOS Sistemine girerek sınav başvurunuzu yapınız.

 

 

TEOS Sistemine ilk kez girecek adayın, kullanıcı adı ve şifresi  TC Kimlik numarasıdır.

 

 

1.  Staja Giriş Sınavına başvuru yapmak isteyen aday, sınav bedelini öder.

 

Staja Giriş Sınavı Başvuru Bedelleri ve Banka Bilgileri


  Sınav Tarihi 28 Şubat 2015
 

Banka şubelerinden yapılacak ödemeler için başlangıç ve bitiş tarihleri

TEOS üzerinden yapılacak ödemeler için başlangıç ve bitiş tarihleri

1 Aralık 2014 Pazartesi  - 30 Aralık 2014 Salı1 Aralık 2014 Pazartesi  - 31 Aralık 2014 Çarşamba

Sınav başvurusunun başlangıç ve bitiş tarihi

1 Aralık 2014 Pazartesi  - 31 Aralık 2014 Çarşamba

Sınav Bedeli ve

Banka Bilgileri

150,00 TL

T.İş Bankası Dikmen/ Ankara Şubesi 487 286


Halkbank Yenişehir / Ankara Şubesi 16000 140

Bankaya yatırılan ücretler bir iş günü sonra saat 15:00 ‘de TEOS’a yansıtılmaktadır. Ödemelerini banka şubesinden yapacak olan adaylar mağdur olmamak için işlemlerini son güne bırakmamaları gerekir.

2. Sınav bedelini yatırma işlemi iki şekilde yapılabilir. KREDİ KARTI ile TEOS sistemi üzerinden veya Banka Şubelerine gidilerek yapılabilir.

a) Aday KREDİ KARTI ile işlem yapmak istiyorsa;

https://giris.tesmer.org.tr adresinden TEOS Sistemine, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazarak  girer.  “Para Yönetimi ve Yükleme” menüsüne tıklar. Açılan sayfada KREDİ Kartı ile işlem yapabilmek için yatırması gereken ücret türünü seçer ve KREDİ KARTI bilgilerini İŞ BANKASI’nın ekranlarında doldurur. Para yatırma işlemi  bittikten sonra aday “SGS Başvuru Sistemi”menüsü altında yer alan “SGS Başvurusu” bağlantısına tıklar.

b) Aday Banka Şubesine giderek işlem yapmak istiyorsa;  T.C. Kimlik Numarası   belirterek sınav bedelini yatırır. Adayın başvuru aşamasında sıkıntı yaşamaması için mutlaka ücret yatırırken banka yetkilisine kendi T.C. Kimlik Numarasını vermek zorundadır. Sınav bedelini, banka şubesine ödeyen aday 1 iş günü sonra https://giris.tesmer.org.trTEOS Sistemine  kullanıcı adı ve şifresini yazarak girer. “SGS Başvuru Sistemi” menüsü altında yer alan “SGS Başvurusu” bağlantısına tıklar.

3.Adayın eksik ücret  yatırması durumunda “Bakiye Bilgisi” ekranın en alt satırında “Bakiyenizde yeterince para miktarı bulunmamaktadır. Lütfen gerekli para yatırma işlemlerini yapınız” uyarısı gösterilir.

4.Adayın yatırmış olduğu tutarın yeterli olması durumunda, aday sınava girmek istediği “Sınav Merkezini” (Ankara veya İstanbul) seçer “Kaydet Düğmesi”ne basar. Başvuru işlemi gerçekleşmiştir.

5. Aday, bilgi için “SGS Başvuru Sistemi” menüsü altına yer alan “SGS Formlar ve Sonuçlar” bağlantısını tıklayarak, sınav başvuru formunun yazıcı çıktısını alabilir.  

6. Adayın,  “Sınav Başvuru Formu”nu bağlı olduğu odaya teslim etmesine gerek yoktur. 

Not: İkinci ve sonraki katılımcılar için  “Sınav Başvuru Formu”nun Odalara teslim edilmesine ilişkin uygulama kaldırılmıştır.