Haber Yazdır

Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşmasının 35. Yılı

 

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşmasının 35. yılı nedeniyle açıklama yaptı;

“13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik meslekleri yasal statüsüne kavuşmuştur.

Geçen bu süre içerisinde birlik ve beraberliğimizi koruyarak etkin, saygın ve güçlü bir meslek camiası inşa eden meslek mensuplarımız, ülke ekonomisinin gelişimi için büyük bir özveriyle çalışan, topluma değer üreten, işletmeler ve kamunun güven sağlayan danışmanları oldular.

Geride bıraktığımız 35 yılda, Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği büyük bir dönüşüm geçirmiştir. Teknolojinin getirdiği yeniliklerle birlikte, dijital muhasebe ve e-uygulamalar mesleğimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.  Bu dönüşüm sürecinde, meslektaşlarımız kendilerini sürekli geliştirmiş, yeni uzmanlık alanları ve beceriler kazanmıştır.

1989 yılında umutla, bugün gururla ve hep birlikte, gelecekte gelişerek ve büyüyerek var olacak mesleğimizin yasal statüye kavuşmasının 35. yıl dönümünde, mesleğimize katkı sağlayan tüm meslektaşlarımıza ve bize bu süreçte destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.”

 

Emre KARTALOĞLU

TÜRMOB Genel Başkanı